Bıttım Sabunu

İsterseniz siz de kepeğe, saç dökülmesine, saç kaybına ve kelliğe Bıttım sabunu yla bir son verebilirsiniz. Kellik ve saç kaybı çağımızın korkulu rüyası gibi. Oysaki Bıttım sabunuyla tanışanlar saç kaybından kurtulduğu gibi kellikle savaşmanın da en iyi çözümünü bulmuş oluyor.

Bıttım’ adı verilen bu ürün,   minik ve kahverengi görünümlü çitlembik olarak tanınan yabani fıstığın  ve menengiç ağacının yağının karışımından üretilen mucizevi bir sabun türevidir. Saç dökülmesine ve kelliğe çözüm olmasının yanında en azılı sağlık sorunlarından olan Egzama, mantar,  kepek olumsuzlukların da çaresidir. Mardin / Botan, Siirt, Cizre, Şırnak gibi illerde tamamen doğal olarak üretilir ve Botan sabunu olarak da bilinir. Halk arasında ise Bıttım sabunu olarak yaygındır. Bu mucizevi ürün aynı zamanda; deri dökülmelerini önler, saçkıran gibi önemli saç sorunlarıyla savaşır. Saçları besleyerek ipeksi bir formda sokar, saç beyazlamasını önler.

Bıttım sabununu Güneydoğu Anadolu bölgesinde öylesine ünlüdür ki onu gittiğiniz her yerde görebilirsiniz. Bunun dışındaki illerde ise aktarlarda göze çarpar. Hatta bir rivayete göre Prens Caharles ‘in bile Bıttım sabunu kullandığı söylenmiştir.

Bıttım Sabunu Nasıl Üretilir?

Eylül ayı biterken Güneydoğu Anadolu illerindeki yabani Antep fıstığı ağaçlarındaki fıstıklar toplanır ve ayıklanarak olgunlaştırılır ve kurumaya bırakılır. Ardından kaynar sularında eklendiği kazanlarda yoğurma işlemi başlar. Minimum 2 saat süren bu işlem sırasında çıkan yağ ayrıştırılır ve temizlenmiş olan Bıttım fıstıklarıyla buluşturulur. Sonuç olarak bu özel sabun çözeltisi özünü elde edebilmek için 15 saat kaynamaya bırakılır. Sıcak haldeki sabun kalıplara konularak havadar mekanda kurumaya bırakılır ve büyük kalıplar halindeyken kesilir. Dilerseniz Bıttım sabununa Farmasi katalog undan erişebilirsiniz.

 

Bıttım Sabununun Faydaları Nelerdir?

  • Bıttım sabunu sürekli kullanıldığında saç dökülmelerini engelleyerek tamamen durdurur.
  • Kepekleri yok eder.
  • Bıttım sabunuyla 7 ile 8 ayda saçlarınızda bulunan beyazlardan kurtulabilirsiniz.
  • Saçları doğal şekilde güçlendirerek saç derisindeki bakterileri tamamen ortadan kaldırır.
  • Saçları besleyerek yumuşacık yapar ve parlatır.
  • Çok yağlı saçların aşırı yağ oranını düzenler.
  • Kuru saçları nemlendirir.
  • Sıradan sabunların yarattığı kurutma ve keçeleşme etkisini asla yaratmaz.

 

 

Farmasi Üyelik Formu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir